İREM ÇETİNOR

Calendar


Tuhaf Resimler Atölyesi
Jan
28
10:00 AM10:00

Tuhaf Resimler Atölyesi

Tuhaf Resimler Aile Atölyesi, ilhamını sanat tarihinin çok önemli bir kısmını oluşturan naturmort (ölü doğa) resminden alıyor. Atölye programı, Antik Roma'dan Modern döneme naturmort resmin Süleyman Seyyid, Matisse ve Cezanne gibi örnekler üzerinden incelenmesi ile başlıyor. 

İncelemenin ardından, çocuklar aileleri ile birlikte, Tuhafier'nin içinden onlar için seçilmiş nesneleri küçük bir oyunla kara kalem çizimlere dönüştürerek gördükleri nesneyi soyut bir biçimde resmediyor. 

Bu aşamanın ardından, aileler hep beraber bit tuval bezi üzerinde daha önce resimlerini çizdikleri nesnelere ışık tutuyor ve gölgeler ile yarattıkları kompozisyonun üstünden pastel boya ile geçiyorlar. 

Program, ailelerin, üst üste binen çizgiler ile oluşan soyut kompozisyonlarını akrilik boya ile renklendirmesi ve üzerine farklı dokular eklemeleri ile sonlanıyor. 

View Event →
Abstracting the Bike !
Sep
24
12:00 PM12:00

Abstracting the Bike !

  • Atölye 25'4 Bisiklet Dükkanı (map)
  • Google Calendar ICS

This class is specifically designed for young adults between the ages of 8 and 13. But adults are welcome as well. We will be celebrating our creativity with bicycles that Atölye 25'4 will provide us, and pencils and acrylic paint that I will bring. First we will learn how to draw a bike, then we will brake it apart and make our own abstract paintings based on the things we have learned. If you like bikes, art and good company, come and join us! 

View Event →